24.04.2022, 00:31
Słyszeliście może o filozofii reggio emilia https://www.wioski.co/filozofia-reggio-emilia ? Jeśli nie to myślę, że warto o niej poczytać i zagłębić się w tym temacie, szczególnie jeśli macie dzieci w wieku przedszkolnym. Filozofia ta korzysta z dorobku metody Marii Montessori, badań Piageta i Vygotskiego . Co ważne ta metoda bazuje na najnowszych odkryciach nauki o rozwoju mózgu dziecka, potrzebach ekonomii XXI wieku, ale też zasadach funkcjonowania demokratycznych zespołów. Moim zdaniem jest godna uwagi.
