31.05.2023, 19:53
W kwestii konserwacji bram polecam poczytać https://dbamyobramy.pl/konserwacja-i-czy...k-n-2.html . Pierwsza konserwacja bramy garażowej powinna nastąpić po zamontowaniu czy zakończeniu prac budowlanych. W trakcie użytkowania sprawdzaj jej stan „na oko” co około miesiąca. Zwróć wtedy uwagę na to, jaki jest stan elementów konstrukcyjnych. Jak działa wyważenie bramy, w jakim stanie są sprężyny, koła prasowe, rolki oraz ile jeszcze pozostało smaru. Mimo że będzie działała sprawnie, warto to robić, by reagować zawczasu.
