08.04.2026, 12:05
Cześć,
jak pewnie większość z Was prowadzących firmy zauważyła, rachunki za prąd to nie tylko cena za kWh, ale też masa opłat dodatkowych, z opłatą mocową na czele. Szukam sposobu na tzw. "peak shaving", czyli ścinanie szczytów poboru, bo to one generują u mnie największe koszty.
Natrafiłem na ofertę TSG dotyczącą banków energii: https://www.tsg-solutions.com/pl/banki-energii/ Wygląda na to, że ich systemy są skrojone właśnie pod optymalizację kosztów w przemyśle i logistyce. Czy ktoś z Was mając firmę zdecydował się już na takie rozwiązanie? Ciekawi mnie, po jakim czasie realnie zauważyliście zwrot z inwestycji w rachunkach.
jak pewnie większość z Was prowadzących firmy zauważyła, rachunki za prąd to nie tylko cena za kWh, ale też masa opłat dodatkowych, z opłatą mocową na czele. Szukam sposobu na tzw. "peak shaving", czyli ścinanie szczytów poboru, bo to one generują u mnie największe koszty.
Natrafiłem na ofertę TSG dotyczącą banków energii: https://www.tsg-solutions.com/pl/banki-energii/ Wygląda na to, że ich systemy są skrojone właśnie pod optymalizację kosztów w przemyśle i logistyce. Czy ktoś z Was mając firmę zdecydował się już na takie rozwiązanie? Ciekawi mnie, po jakim czasie realnie zauważyliście zwrot z inwestycji w rachunkach.
