11.03.2025, 11:17
Odwieczna walka pompa ciepła vs. pellet. A dokładniej kocioł na pellet i drewno. Gaz odpada.
W projekcie pellet, można zmienić na pompę. Ale czy faktycznie zmieniać?
Widziałam ostatnio post gdzie dzirwczyny w większości pisalyscie, że pompa jest lepszym wyborem.
Dom na wsi, 110m2, poddasze nieuzytkowe, podlogowka, rekuperacja.
Dodatkowo kominek bez płaszcza wodnego ale myślę nad rozprowadzeniem ciepła albo grzaniem wody.
Najbardziej martwia mnie ceny prądu. Nie da się przewidzieć jak to się wszystko potoczy, ale mam wizję kryzysu energetycznego.
Jaka pompa jest okej a co od razu odrzucić?
W projekcie pellet, można zmienić na pompę. Ale czy faktycznie zmieniać?
Widziałam ostatnio post gdzie dzirwczyny w większości pisalyscie, że pompa jest lepszym wyborem.
Dom na wsi, 110m2, poddasze nieuzytkowe, podlogowka, rekuperacja.
Dodatkowo kominek bez płaszcza wodnego ale myślę nad rozprowadzeniem ciepła albo grzaniem wody.
Najbardziej martwia mnie ceny prądu. Nie da się przewidzieć jak to się wszystko potoczy, ale mam wizję kryzysu energetycznego.
Jaka pompa jest okej a co od razu odrzucić?

