Serwis Nedds24.pl
Wymiana wentylacji - czy bez kucia jest możliwe? - Wersja do druku

+- Serwis Nedds24.pl (https://nedds24.pl)
+-- Dział: Życie i styl (https://nedds24.pl/forumdisplay.php?fid=144)
+--- Dział: Dom i ogród (https://nedds24.pl/forumdisplay.php?fid=154)
+--- Wątek: Wymiana wentylacji - czy bez kucia jest możliwe? (/showthread.php?tid=23532)



Wymiana wentylacji - czy bez kucia jest możliwe? - Dobrotkowo - 16.04.2025

Potrzebuje wymienić starą wentylację w całym domu na jakąś lepszą, nowoczesną, zwłaszcza, że program Czyste Powietrze jest uruchamiany, to chcemy z niego skorzystać. W związku z tym, powiedzcie, czy istnieją jakieś systemy, których nie muszę ciągnąć przez cały dom? Jak to się ma w praktyce?


RE: Wymiana wentylacji - czy bez kucia jest możliwe? - Luberto - 18.04.2025

Pomyśl o wentylacji decentralnej, a konkretnie tej https://blauberg24.pl/pl/p/VENTO-inHome-WiFi-jednostka-wentylacji-decentralnej-BIALA/303, gdzie jest cicha, ma inteligentne sterowanie i wystarczy jedna dziura w ścianie i masz zamontowaną. Co więcej, ma aż 90% odzysk ciepła, więc docenisz to w chłodniejsze dni, a oprócz tego posiada czujnik wilgotności, więc żadnych grzybów, pleśni no i alergicy mają czym oddychać.


RE: Wymiana wentylacji - czy bez kucia jest możliwe? - Selena - 21.04.2025

Dla osób zajmujących się montażem systemów wentylacyjnych to w tej hurtowni https://www.chle-mar.pl/ mają rury wentylacyjne spiro w różnych średnicach. Blacha ocynkowana, wygodne łączenie, trwałe wykonanie. Jak ktoś robi instalację od zera albo modernizuje starą, warto sprawdzić.