![]() |
|
Klimatyzacja - koszty - Wersja do druku +- Serwis Nedds24.pl (https://nedds24.pl) +-- Dział: Życie i styl (https://nedds24.pl/forumdisplay.php?fid=144) +--- Dział: Ogrodnictwo (https://nedds24.pl/forumdisplay.php?fid=302) +---- Dział: Dom i ogród (https://nedds24.pl/forumdisplay.php?fid=154) +---- Wątek: Klimatyzacja - koszty (/showthread.php?tid=16325) |
Klimatyzacja - koszty - mondek24 - 27.06.2023 Witajcie, czy orientujecie się może, ile kosztuje montaż klimatyzacji? My z mężem planujemy się na to zdecydować, ponieważ ciężko jest wytrzymać w mieszkaniu w te upały. Spodobała nam się jak na razie oferta na stronie internetowej https://proterm.info.pl/montaz-klimatyzacji-bydgoszcz/. A Wy co o niej myślicie? Może mieliście już wcześniej z firmą Proterm do czynienia? RE: Klimatyzacja - koszty - elamela - 03.08.2023 Myślę, że całkiem dobrym rozwiązanie będzie klimatyzacja Poznań - Śrem i okolice: https://klimatyzacja-srem.pl/ . Zachęcam więc do kontaktu właśnie z tą firmą. Oni specjalizują się w montażu instalacji klimatyzacji. RE: Klimatyzacja - koszty - arczik91 - 22.07.2025 Odnośnie wyboru klimatyzatora to możesz sprawdzić z modeli ściennych Aiwa AI35IN/OUT AKARI z jonizatorem, posiada najwyższą klasę efektywności energetycznej A+++. Do tego z trybem eco i nocnym, także naprawdę cicho chodzi i można sobie w komfortowej temperaturze spać. RE: Klimatyzacja - koszty - musia - 24.08.2025 Jak najbardziej się zgadzam, Aiwa to jedna z sensowniejszych propozycji na rynku. Producent daje długą gwarancję, a to już świadczy o tym, że są pewni jakości swojego sprzętu. Do tego widać, że te klimatyzatory są projektowane z myślą o codziennym użytkowaniu, a nie tylko „na pokaz”. RE: Klimatyzacja - koszty - Karolinka525 - 29.09.2025 Do domów parterowych często celuje się w 7–9 kW przy pompie ciepła, ale to zależy od izolacji i okien. Tak, w tym temacie też słyszałam, że AIWA jest ok, bo zakres mocy pozwala dobrać sprzęt bez przewymiarowania. Ja bym unikała kupowania „na zapas”, bo to generuje krótkie cykle pracy. Podgląd serii i mocy znajdziecie na https://www.aiwa.pl/. Jak podchodzicie do doboru, macie OZC czy liczycie według zużycia z ostatnich sezonów? |