![]() |
|
Nowe źródło ogrzewania - pompa ciepła? - Wersja do druku +- Serwis Nedds24.pl (https://nedds24.pl) +-- Dział: Życie i styl (https://nedds24.pl/forumdisplay.php?fid=144) +--- Dział: Ogrodnictwo (https://nedds24.pl/forumdisplay.php?fid=302) +---- Dział: Dom i ogród (https://nedds24.pl/forumdisplay.php?fid=154) +---- Wątek: Nowe źródło ogrzewania - pompa ciepła? (/showthread.php?tid=24126) Strony:
1
2
|
Nowe źródło ogrzewania - pompa ciepła? - Seriz - 11.06.2025 Mamy dość wiekowy piec na pellet i powoli myślimy nad nowym typem ogrzewania do domu, które będzie dużo efektywniejsze. Czy pompa ciepła może go zastąpić w pełni? Ktoś z Was już ma i może powiedzieć jak się sprawdza w domach przy metrażu 130-150m2? RE: Nowe źródło ogrzewania - pompa ciepła? - WojtekEz - 13.06.2025 Pompa ciepła AIWA Split HPS 12 kW może jak najabrdziej zastąpić piec na pellet w domu 130–150 m2. Ma dobry COP do 4,95, działa nawet przy dużych mrozach jest cicha. Do tego z Wi‑Fi, nowoczesna opcja, mega wygoda kiedy w końcu nie trzeba już się użerać z zamawianiem pelletu i częstym dosypywanie do kotła zimą. RE: Nowe źródło ogrzewania - pompa ciepła? - trolla - 13.06.2025 Czy warto inwestować w pompy ciepła? _______________________________________ Profesjonalne szkolenia w Krakowie RE: Nowe źródło ogrzewania - pompa ciepła? - samba66 - 13.06.2025 Temat odnawialnych źródeł to przyszłość i warto wskoczyć do tego pociągu póki jeszcze są dotacje i sensowne ceny. Passive Instal to jedna z tych ekip, co nie naciąga i nie czaruje, tylko robi robotę porządnie od początku do końca. RE: Nowe źródło ogrzewania - pompa ciepła? - WojtekEz - 17.06.2025
RE: Nowe źródło ogrzewania - pompa ciepła? - HuminK - 17.06.2025 Mamy pompę split japonskiego producenta Aiwa 10kW mocna, optymalna dla domu w metrażu 130–150 m2. Wysoki COP, działa przy bardzo niskich temperaturach, ma jeden wentylator co przekłada się na cichą pracę, sterowanie Wi‑Fi, ekologiczny czynnik R32. Spokojnie zastępuje piec na pellet i oszczędza przez cały sezon RE: Nowe źródło ogrzewania - pompa ciepła? - mondek24 - 18.06.2025 Przy wyborze nowego źródła ogrzewania warto rozważyć nie tylko koszty, ale też komfort i efektywność. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się pompy ciepła, które łączą energooszczędność z dbałością o środowisko. Firma STIEBEL ELTRON ma w tym zakresie bardzo dobrze dopracowaną ofertę. Przy dobrze dobranym modelu można znacząco ograniczyć wydatki na ogrzewanie, nawet w starszych budynkach. RE: Nowe źródło ogrzewania - pompa ciepła? - KamilKowalski - 18.06.2025 Myślę, że spodoba wam się rekuperacja decentralna Urządzenia dostępne w tej ofercie cecH**ą się solidną konstrukcją oraz wysoką efektywnością działania. Co więcej, proces składania i realizacji zamówienia przebiega szybko i sprawnie, co dodatkowo podnosi komfort zakupów. RE: Nowe źródło ogrzewania - pompa ciepła? - boszka - 30.06.2025 Gruntowe pompy ciepła to już level wyżej, jeśli chodzi o ekologiczne ogrzewanie domu – koszt początkowy może i wyższy, ale zwraca się z czasem. Widziałam spoko rozwiązania tutaj: https://salondaikin.pl/kategoria/pompy-ciepla/gruntowe-pompy-ciepla/ – i do nowych budynków, i przy modernizacji. RE: Nowe źródło ogrzewania - pompa ciepła? - roksanaxxx - 09.07.2025 Szczerze mówiąc to bardzo korzystną opcją jest rekuperacja decentralna To rozwiązanie cieszy się pozytywnymi opiniami ze względu na skuteczność działania oraz przystępną cenę, co czyni je atrakcyjnym wyborem. |