![]() |
|
Pompa ciepła czy pellet - Wersja do druku +- Serwis Nedds24.pl (https://nedds24.pl) +-- Dział: Życie i styl (https://nedds24.pl/forumdisplay.php?fid=144) +--- Dział: Ogrodnictwo (https://nedds24.pl/forumdisplay.php?fid=302) +---- Dział: Dom i ogród (https://nedds24.pl/forumdisplay.php?fid=154) +---- Wątek: Pompa ciepła czy pellet (/showthread.php?tid=23205) Strony:
1
2
|
Pompa ciepła czy pellet - amron - 11.03.2025 Odwieczna walka pompa ciepła vs. pellet. A dokładniej kocioł na pellet i drewno. Gaz odpada. W projekcie pellet, można zmienić na pompę. Ale czy faktycznie zmieniać? Widziałam ostatnio post gdzie dzirwczyny w większości pisalyscie, że pompa jest lepszym wyborem. Dom na wsi, 110m2, poddasze nieuzytkowe, podlogowka, rekuperacja. Dodatkowo kominek bez płaszcza wodnego ale myślę nad rozprowadzeniem ciepła albo grzaniem wody. Najbardziej martwia mnie ceny prądu. Nie da się przewidzieć jak to się wszystko potoczy, ale mam wizję kryzysu energetycznego. Jaka pompa jest okej a co od razu odrzucić? RE: Pompa ciepła czy pellet - rumix - 11.03.2025 Dom 100 metrów kwadratowych parter z poddaszem użytkowym kwota za cały prąd w domu średnio 4000 zł rocznie i to biorąc pod uwagę że w tamtym roku po przekroczeniu limitu cena prądu już była dosyć wysoka. W życiu nie zdecydowałabym się na pellet nawet jeśli by się okazało że w ciągu roku mogę zaoszczędzić 500 czy nawet 1000 zł, wydaje mi się że tak nie jest. Pompa jest bezobsługowa nie trzeba pamiętać w ogóle o jej istnieniu. Nigdy nie wiemy jakie ceny będą za rok za dwa, trudno to przewidzieć, aczkolwiek myślę że akurat prąd to jest czuły punkt każdego rządu bo jak jest prąd drogi to i jest niezadowolenie społeczne. Od siebie sprawdź sobie pompy ciepła od Saunier Duval https://www.saunierduval.pl/dla-uzytkownikow/produkty-i-systemy/pompy-ciepla/ Dostaniesz urządzenie w dobrej cenie. RE: Pompa ciepła czy pellet - Kabron - 26.03.2025 U mnie bardzo dobrze sprawdza się pompa ciepła, więc polecam takie rozwiązanie każdemu kto szuka skutecznego i wydajnego ogrzewania do swojego domu. Na stronie https://fonko.pl/ można znaleźć wszelkie informacje na temat tych urządzeń. RE: Pompa ciepła czy pellet - mpire - 28.04.2025 Jeśli zastanawiacie się nad wyborem systemu ogrzewania, warto wziąć pod uwagę również aspekty związane z odprowadzaniem spalin. Dla osób rozważających instalację kotłów na pellet czy drewno, istotną kwestią jest komin. Nowoczesne rozwiązania, takie jak komin systemowy, mogą być pomocne. Składają się z prefabrykowanych elementów i mogą współpracować z różnymi urządzeniami grzewczymi, zapewniając szczelność i odporność na wysokie temperatury. To kluczowy element w procesie modernizacji starszych budynków. RE: Pompa ciepła czy pellet - samba66 - 13.06.2025 OZE to temat który się po prostu opłaca – ekologicznie, finansowo, życiowo. Passive Instal dobrze ogarnia temat, mają doświadczenie i nie lecą na ilość, tylko robią wszystko tak jak trzeba. Jak się człowiek za to zabiera, to warto mieć takich ludzi po stronie. Sprawdź https://passive-instal.pl/ RE: Pompa ciepła czy pellet - Kolonia3 - 23.06.2025 Potrzebujecie sprawdzonego sposobu na pojemnościowy podgrzewacz wody? Zajrzyjcie na Stiebel-Eltron tam znajdziecie pełną ofertę zbiornikowych ogrzewaczy Stiebel Eltron. Urządzenia są dobrze zabezpieczone przed korozją i trzymają temperaturę przez długi czas. Idealne rozwiązanie do domków jednorodzinnych i miejsc z większym zapotrzebowaniem na ciepłą wodę. RE: Pompa ciepła czy pellet - jankiel - 11.07.2025 W temacie pomp ciepła – ostatnio pojawiła się u nas firma ASK (Rekuperatory ASK), która działa głównie w Małopolsce, na Śląsku i Podkarpaciu. Montują powietrzne pompy ciepła jako samodzielne źródło ogrzewania bez dodatkowych kotłów, co potwierdzają sami – „nie ma u nich sytuacji, że ktoś marznie; wszystko dobrze dobierają do potrzeb”. https://rekuperatory-ask.pl/pompy-ciepla/ RE: Pompa ciepła czy pellet - roksanaxxx - 16.07.2025 Czy zastanawialiście się nad tym by postawić na pompy ciepła ? RE: Pompa ciepła czy pellet - trolla - 18.07.2025 Przy Twoich parametrach domu i planach na kominek, pompa ciepła z fotowoltaiką wydaje się być bardziej przyszłościowym i komfortowym rozwiązaniem, minimalizującym obawy o rosnące ceny prądu w dłuższej perspektywie, w przeciwieństwie do niestabilnych cen paliw stałych i związanej z nimi obsługi kotła. RE: Pompa ciepła czy pellet - Henrietta - 24.07.2025 Ja bym stawiała na OZE bo to przyszłość i na pewno się sprawdzi pod warunkiem że każdy etap będzie prowadzony przez specjalistów. Śmiało możesz skorzystać z oferty https://flexipowergroup.pl/termomodernizacja-zamiast-elektrykow-mkis-rozwaza-przesuniecie-srodkow-z-kpo/ bo wykonają projekt, dobiorą podzespoły oraz zadbają o montaż. Najlepsi specjaliści z tej dziedziny. |